Dnia 23 listopada logistycy z IV klasy uczesniczyli w wyjeździe studyjnym do Poznania. W stolicy wielkopolski wzięli udział w konferencji  na Wyższej Szkole Logistyki z cyklu LogMeeting pod nazwą "Logistyka to przygoda". Prelegentami byli:

 Emil Lisowski Prezes Marathon International "Od zera do milionera"

Prezes Marathon International opowiadał o "szalonych" pomysłach i wyprawach realizowanych przez Marathon International.

Beniamin MateckiPonad 20 lat doświadczenia w logistyce na stanowiskach Kierownik Logistyki, Dyrektor Logistyki, Dyrektor Operacyjny, Dyrektor Zarządzający.

Drobnica, systemy dystrybucji - gdziekolwiek jesteś - policz ile Cię to kosztuje

Zorganizowane systemy dystrybucji znanych marek handlowych - jak rozwijały się systemy dystrybucji sieci handlowych?

Drobnica paletowa - jak szybko samemu policzyć koszty?

Skąd nadajesz - dokąd wozisz - kalkulator dla opornych.

Aleksandra Kaszub - Marathon International Logistics, FTL Supervisor/absolwentka WSL

Transport dla o(d)pornych.

Czy transport jest dla każdego, wieloliniowość wyszczególnionych gałęzi, współczesne przeszkody codziennego planowania, Case Study.

Iga Bajan - Specjalista ds. marketingu i pr. Marathon International. Konsultantka w zespole komunikacji marketingowej; Project manager w agencji reklamowej.

Logistyka to przygoda

- Projekt North- pierwszy w historii drift zestawem 120m3 ciężarówki z przyczepą na zamarzniętym jeziorze Arjeplog.

- Daf Challenge - wspólny wysiłek, zaangażowanie oraz praca zespołowa = wygrana.

- Wyścig autostopem 2017. Polska--> Włochy czyli transport motonogami;-).

- Podniebna logistyka - 4 żywioły.

Każdy z uczestników konferencji otrzymał cerytfikat uczestnictwa. Przekazane infromacje utwierdziły uczniów w przekonaniu, że logistyka to dziedzina życia gospodarczego, która daje szanse na rozwój.

Obecnie w zasobach floty firmy MARATHON znajduje się 100 ciężarówek, które przejechały ponad 60 020 021 km, co stanowi 1 600 okrążeń wokół Ziemi. Nowoczesność i bezpieczeństwo to nasze priorytety; dlatego każdego roku dokonujemy modernizacji floty, a co cztery lata całkowicie wymieniane są samochody.

Zestawy przestrzenne

  • Kubatura: 118m3
  • Miejsc paletowych: 38

 

 

Naczepy typu mega

  • Kubatura: 100 m3
  • Miejsc paletowych: 33

 

 

 

Mobilne wózki widłowe: NOWOŚĆ!

  • Udźwig: 2500 kg

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wslMarathon: transport międzynarodowy, spedycja międzynarodowa, magazyn, logistyka kontraktowa, najlepszy pracodawca poznań, usługi logistyczne, usługi magazynowania

 

 

 

 

Drugim punktem czwartkowego wyjazdu była trasa turystyczna w Browarach Wielkopolski LECH. Zwiedzanie odbyło się od przeglądu makiety zakładu i wysłuchania informacji na temat jego rozwoju począwszy od 1895 roku i podzielone zostało na trzy etapy:

1. Proces warzenia piwa na poszczególnych działach browaru;

2. Wizyta na lini rozlewniczej - i tu kilka ciekawostek: w siągu 1 godziny napełania się 61200 butelek i 100000 puszek piwa - to robi wrażenie;

3. Multimedia z wystawą „Kronika Browarów Wielkopolskich 1895-1995” oraz test za rozwiązanie którego uczniowie otrzymali certyfikaty.

Browar w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Uwarzyć tu można 8,2 milionów hektolitrów złotego napoju rocznie. Gdyby tę ilość piwa rozlać do półlitrowych butelek i ustawić je jedna koło drugiej, powstałby łańcuch, który otoczyłby kulę ziemską ponad sześciokrotnie. Poniżej prezentujemy plan sytuacyjny Browaru w Pozaniu.

Zwiedzanie

 

Wyjazd zrealizowano w ramach projektu "Logistyka sztuką poszukiwania rozwiązań"

współfinansowanego przez Powiat Nakielski.