Nasza internacka wigilia to tradycyjnie już czas spędzony przy wspólnym stole, z dzieleniem się opłatkiem, prezentami pod choinką i śpiewaniem kolęd. Tak było i tym razem.

Na stole gościły tradycyjne potrawy wigilijne oraz domowe ciasto upieczone przez naszych kolegów Mateusza i Huberta, pod okiem pani E. Beczyńskiej. Dla naszych koleżanek Gosi, Magdy i Amandy  była to ostatnia wigilia w naszym gronie, gdyż to ostatni rok ich nauki w szkole.

Zgodnie z tradycją internacką zawiesiły więc  na naszej choince własne  pamiątkowe  bombki.

Przy okazji naszego spotkania wręczone zostały również nagrody za świąteczny wystrój pokoi. Natomiast nasza koleżanka Oliwia odebrała nagrodę  za  II miejsce w konkursie organizowanym przez SZ.D.K na ozdobę choinkową.

 
Klimat świąt można było poczuć również  w naszych odświętnie przystrojonych pokojach. Niestety niektórzy z mieszkańców, ceniący minimalizm, ograniczyli się tylko do zawieszenia lampek. Inni z kolei wykazali się prawdziwym talentem dekoratorskim, poczuciem smaku i włożyli w wykonanie dekoracji  bardzo dużo pracy.  Tegoroczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Magda Woźniak i Małgorzata Nowak (pok. nr 4)

II miejsce – Ada Kuliberda , Maria Dobosz i Amanda Żychowska (pok. nr 1)

III miejsce – Klaudia Kuźniak (pok. nr 3).

Nagrody zostaną  wręczone tradycyjnie w czasie wigilii internackiej.

2017-12-11/18  Czas świątecznych przygotowań
 Tuż po mikołajkach rozpoczęliśmy w  internacie  przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Miały one różnoraki charakter… Z dużą  fantazją, według własnego pomysłu, wykonywaliśmy kartki świąteczne oraz ustroiliśmy nasza choinkę. Następnie  dekorowaliśmy pierniki, w czym prym wiedli nasi koledzy Mateusz i Hubert oraz dziewczęta Klaudia i Ada.

Do dekoracji stołu wigilijnego wykonaliśmy stroiki świąteczne. Efekty naszych działań na zdjęciach poniżej.

Tradycją  internatu jest organizowany z okazji mikołajek quiz. A w tym roku odbył się on już po raz dwudziesty. Jubileuszowo. Tegoroczne zmagania prowadziła Weronika Wójcikowska, asystował Hubert Urbanowicz. Do zabawy przystąpiła drużyna dziewcząt : Magda Woźniak, Amanda Żychowska, Maria Dobosz i Klaudia Kuźniak oraz drużyna chłopców: Marcin Klockowski, Karol Szczepaniak, Arsen Pałamarczuk i Mateusz Sądel. 

Czytaj więcej: 2017-12-06    Internacki Quiz Mikołajkowy

 

Po raz  kolejny mieliśmy możliwość spotkania z podróżnikami R.B.P w Szubinie. Tym razem uczestnicy wyprawy „Aventura” Sebastian Hennig (znany już nam ze spotkania rok temu) oraz Mateusz Matuszewski opowiedzieli w pasjonujący sposób o podróży przez 23 azjatyckie kraje, która zajęła im  172 dni. Opowieści były bardzo żywiołowe i barwne, okraszone mnóstwem anegdot i przygód, więc słuchało się tego wszystkiego z wielką ciekawością.

Czytaj więcej:  2017-11-21 Spotkanie z podróżnikami